pročitajte još

top 5

OTKRIVAMO: Zašto je prodan Lika Club i što novi vlasnik planira s najjačim ličkim medijem?

spot_imgspot_img

Prodaja portala Lika Club: Počinje novo digitalno poglavlje za vodeći lički medij

U svijetu regionalnih digitalnih medija u Hrvatskoj odjeknula je velika vijest – Lika Club ima novog vlasnika. Nakon više od desetljeća uspješnog rada, rasta i pozicioniranja na medijskoj sceni, dosadašnji vlasnik, kompanija XRPG Reality d.o.o. (iza koje stoji osnivač Ante Fumić), službeno je prodao ovaj prepoznatljivi brend firmi MTD Agency d.o.o., u vlasništvu poduzetnika Danijela Tušaka.

Ova akvizicija označava završetak jedne uspješne ere i početak novog razvojnog ciklusa za medij koji je redefinirao način izvještavanja iz regije Lika.

Od studentske ideje do evropskog priznanja

Lika Club je osnovan 2014. godine i tokom godina se profilisao u najuticajniji regionalni portal u regiji. Među najvećim uspjesima tima koji je vodio Ante Fumić izdvajaju se:

  • Osvajanje prestižne evropske nagrade .eu Web Awards 2022.
  • Razvoj jedinstvene mobilne aplikacije Lika App.
  • Ulazak u RTL digitalnu mrežu, čime je portal prešao na novu domenu likaclub.net.hr.
  • Pokretanje popularnih video-projekata poput serijala “Zašto Lika?”.

Šta donosi novi vlasnik?

Novi vlasnik, Danijel Tušak, istakao je da je primarni cilj zadržati autentičnost, lokalni identitet i fokus na ljude koji ostvaruju rezultate u Lici. Uz očuvanje tradicije, planirana su dodatna ulaganja u napredne tehnologije, kvalitetan sadržaj i širenje publike.

Ova prodaja je odličan primjer uspješne valorizacije lokalnog medijskog brenda u Hrvatskoj i dokaz da kvalitetna regionalna “lička misao” ima veliku vrijednost na digitalnom tržištu.

FOTO: PROMO

Sve naše priče s portala čitajte na Samo dobre priče.

Čitajte i naše portale MOJE VIJESTI , NOVI PORTAL , ZANIMLJIVO te MAČKICU

PR agenciju Redakcija pratite i na Facebooku te Instagramu.